KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Rama: Investimet e huaja, prioriteti strategjik i mandatit të dytë

Rama: Investimet e huaja, prioriteti strategjik i mandatit të dytë

Kryeministri Edi Rama, ftoi sipërmarrësit vendas dhe të huaj të shfrytëzojnë potencialin e Shqipërisë dhe lehtësirat fiskale, për të rritur investimet. Nga një aktivitet i dhomave të tregëtisë, kreu i ekzekutivit, rikonfirmoi angazhimin e qeverisë për rritjen ekonomike dhe tha se mbi 80 mijë biznese të reja po ushtrojnë aktivitetin …

Më shumë

Tramp uron presidentin e ri kinez

Tramp, uron, presidentin e ri kinez

Përmes një bisede telefonike, presidenti amerikan Donald Tramp ka uruar liderin kinez Shi Xhinping për ngritjen e tij të jashtëzakonshme gjatë kongresit të Partisë Komuniste. Në një intervistë për Foks Biznes Netuork, Zoti tramp gjithashtu e vlerësoi Shi dhe tha që ai mund të quhet si mbret i Kinës. Tramp …

Më shumë