KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Ballkani në pritje të presidencës Bullgare

Ballkani në pritje të presidencës Bullgare

Goran Svilanoviç, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal u takua të enjten, në Sofje me Ekaterina Zaharieva, Zëvendës Kryeministrja Bullgar për Reformën Gjyqësore dhe Ministre e Punëve të Jashtme. Zoti Svilanoviç dhe zonja Zaharieva biseduan për prioritetet e presidencës së ardhshme gjashtë-mujore të Bullgarisë të Këshillit të Bashkimit …

Më shumë

Lorik Cana Ambasador i “Grassroots”-it për Shqipërinë

Lorik Cana Ambasador i “Grassroots”-it për Shqipërinë

Ish-kapiteni i ekipit kombëtar të futbollit, Lorik Cana emërohet Ambasador i Grassroots-it për Shqipërinë. Pas momentit emocional dhe historik të mbylljes së karrierës në Shkodër, për Lorikun, porta e tij në FSHF ishte absolutisht e hapur për çdo lloj kontributi dhe bashkëpunimi. Pikërisht Lorik Cana, tashmë edhe si kapitenin e …

Më shumë

Federata Europiane e Gazetarëve e indinjuar nga gjuha e Ramës me gazetarët

Federata Europiane e Gazetarëve e indinjuar nga gjuha e Ramës me gazetarët

Federata Europiane e Gazetarëve ka reaguar ndaj gjuhës së përdorur nga kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi me gazetarët ditën e mërkurë në parlament. Në një reagim të publikuar në faqen zyrtare të kësaj federate, shprehet indinjata e thellë mbi fyerjet dhe sulmet e bërë nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi …

Më shumë

Qeveria shqiptare: Gati zbatimi i projektit të FMN për taksën e pasurisë

Lame : Jo leje ndërtimi për ata që nuk kanë bërë legalizime! Gati lista e zezë!

Tre misione të Fondit Monetar Ndërkombëtar të viteve 2014-2015, i janë dedikuar implementimit të Kadastrës Fiskale, instrumentit ligjor që do të përmirësojë mbledhjen e taksës së pasurive të paluajtshme të shqiptarëve. RTSH ka analizuar rëndësinë e kalimit nga metoda e taksimit mbi bazë sipërfaqe, në metodën e taksimit mbi bazë …

Më shumë