KRYEFAQJA » 2017 » Tetor

Arkiva Mujore: Tetor 2017

PS, kryesia zëvendëson Tahirin me Gjylametin dhe Spiropalin

PS mbledh asamblenë

  Partia Socialiste ka vendosur dy deputetet socialiste Blerina Gjylameti dhe Elisa Spiropali, përkatësisht në postet e kryetares së Partisë Socialiste për Tiranën dhe koordinatores kombëtare të Bashkëqeverisjes. Kjo u bë e ditur nga sekretari i përgjithshëm dhe kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla pas mbledhjes së kryesisë së …

Më shumë

Sekuestrohen pasuri të familjes Habilaj

Sekuestrohen pasuri të familjes Habilaj

Autoritetet shqiptare njoftuan se kanë sekuestruar pasuri të familjes Habilaj, që dyshohet se janë vënë në rrugë të jashtëligjshme. Bëhet fjalë për pasuritë e shtetasve Artan Habilaj, Moisi Habilaj dhe Florian Habilaj, si persona  të dyshuar për kryerjen e veprës penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”. …

Më shumë

PD dhe LSI bojkotojnë diskutimet për buxhetin e 2018-ës, Vasili: Bojkotuesi është Rama

PD dhe LSI janë bërë bashkë dhe kanë bojkotuar diskutime për buxhetin dhe paketën fiskale të vitit të ardhshëm. Buxheti i vitit 2018 dhe paketa shoqëruese fiskale u prezantuan në konferencën e kryetarëve duke i hapur rrugën kështu diskutimeve në komisonet parlamentare, e më pas miratimit në seancën plenare. Por pa nisur prezantimi opozita e majtë dhe e djathtë, braktisën sallën e konferencës së kryetarëve duke akuzuar qeverinë për lidhje me krimin dhe mafian. Më pas në një konferencë për shypt kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili dhe më shumë holl◄si rreth këtij qëndrimi. Ai tha se është kryeministri që ka bojkotuar pr/buxhetin 2018 dhe jo opozita. "Ja dokumenti kyresor që kryeministri firmos në një vend. Këtë dokument kryeministri i vendit as ka begenisur ta firmosë. Edhe ky dokumentmë më i rëndësishmi i politikës qeveritare, i demonstrimit të politikave qeveritare nuk është firmosur nga Edi Rama" tha zoti Vasili. "Ky është bojkotuesi i madh. Ne nuk jemi këtu që të akomodojmë papërgjegjshmërinë, por edhe neverinë që ka Kryeministri për popullin e tij" shtoi ai.

PD dhe LSI janë bërë bashkë dhe kanë bojkotuar diskutime për buxhetin dhe paketën fiskale të vitit të ardhshëm. Buxheti i vitit 2018 dhe paketa shoqëruese fiskale u prezantuan në konferencën e kryetarëve duke i hapur rrugën kështu diskutimeve në komisonet parlamentare, e më pas miratimit në seancën plenare. Por …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com