KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Poroçan, nis ndërtimi i urës, ministrja Xhaçka: Në 100 ditë më shumë ura të tilla

Poroçan, nis ndërtimi i urës, ministrja Xhaçka: FA aty ku të gjithë dorëzohen!

Për vite të tëra, 3 mijë banorë të fshatrave Poroçan, Holtas, Gjere, Lleshaj në bashkinë e Gramshit kanë vuajtur izolimin nga pjesa tjetër e vendit, veçanërisht në ditët e vështira të dimrit. Shkollat dhe qendrat shëndetësore, në largësi nga fshatrat dhe nga njëra – tjetrat kanë qenë përherë e më …

Më shumë

Itali, aksion anti-mafia, 27 persona në pranga

Karabinierët në Itali kanë ekzekutuar në orët e para të mëngjesit urdhër-arrestet në ngarkim të 27 personave, të konsideruar anëtarë të mafias kalabreze, e infiltruar në klasën politike dhe atë sipërmarrëse në veri të vendit fqinj. Operacioni i Prokurorisë Rajonale të Antimafias është shtrirë në Milano, Monca, Pavia, Komo dhe …

Më shumë