KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 49)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Rama në “Global Positive Forum”: Ekonomitë e dijes, janë ekonomitë e të ardhmes

Rama në "Global Positive Forum": Ekonomitë e dijes, janë ekonomitë e të ardhmes

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar angazhimin e për tu pëballur me sfidat qe ka Shqipëria që shqiptarët të bëjnë një jetë sa më të mirë. Zoti Rama ishte të premten pas dite në “Global Positive Forum”, organizuar në Paris nën kujdesin e Presidentit francez Emanuel Macron. Tema e diskutimit ishte …

Më shumë

Kurban Bajrami, Bashkia e Tiranës shtron dreka për familjet në nevojë dhe fëmijët endacakë

Kurban Bajrami, Bashkia e Tiranës shtron dreka për familjet në nevojë dhe fëmijët endacakë

Ndërsa politikanët kanë uruar dhe kanë bërë thirrje për paqe, ndihmë dhe solidaritet me rastin e Kurban Bajramit, Bashkia e Tiranës ka zbritur në terren. Ajo shtroi dreka të veçanta për familjet në nevojë në qendrat e saj sociale në të gjithë kryeqytetin, si dhe për dhjetëra fëmijë endcakë. Kreu …

Më shumë

Maxhar, i kënaqur me merkaton

Maxhar, i kënaqur me merkaton

Kuqeblutë e Vllaznisë kanë lënë pas ditët përgatitore malazeze dhe janë rikthyer sërishmi në qytetin e Shkodrës duke nisur menjëherë seancat stërvitore në pritje të startit të kampionatit. Për ecurinë dhe efektivitetin e periudhës stërvitore që zhvilluan në kampingun e Beranës së Malit të Zi, por edhe për ecurinë që …

Më shumë