KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 47)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

“Rusia 2018”, Grupi G: Shqipëria në vendin e tretë me 12 pikë

"Rusia 2018", Grupi G: Shqipëria në vendin e tretë me 12 pikë

Sot janë zhvilluar takimet e rradhës në Grupin G të eleminatoreve të botërorit “Rusia 2018”. Fillimisht Shqipëria fitoi 2-0 ndaj Lihtenshteinit, Spanja mundi 3-0 Italinë dhe Maqedonia ka surprizuar 1-0 Izraelin në shtëpinë e tij. Tashmë Spanja udhëheq grupin me 19 pikë duke shkuar e sigurtë drejt kualifikimit, ndërsa Italia …

Më shumë

Koçijançiç: Kosova nuk ka më kohë për të humbur, duhet të formohen pa vonesa institucionet e reja

Koçijançiç për ATSH: Heqja dorë nga mandati kundërproduktiv dhe kundër reformave të vendit në BE

Ngërci politik në Kosovë ka tërhequr vëmëndjen e ndërkombëtarëve. Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Koçijançiç gjatë një konference për shtyp tha se Kosova nuk ka më kohë për të humbur dhe se duhet të formohen pa vonesa institucionet e reja në Kosovë.“U bëjmë thirrje gjithë partive politike që të konstituojnë Parlamentin …

Më shumë