KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 46)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Protesta në Buenos Aires

Protesta në Buenos Aires

Kryeqyteti i Argjentinës është përfshirë nga protesta masive, ndërsa protestuesit u përleshën me policinë në Buenos Aires. Tubimi masiv erdhi në përkujtimit të zhdukjes njëmujore të aktivistit Santiago Maldonaldo, për të cilin protestuesit fajësojne autoritetet. Mijëra persona pushtuan Plaza de Majo, shesh jashtë pallatit presidencial në kryeqytetin argjentinas, duke mbajtur …

Më shumë

Nisin rreshjet e shiut

E Mërkurë 8 Nëntor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

Pas muajsh të tërë thatësire, në orët e para të së dielës duket se kanë nisur rreshjet e para të shiut. Për disa orë në Tiranë ka rënë shi i fortë i shoqëruar me shkrepëtima. Sipas shërbimeve meteorologjike rreshje shiu ka patur në veriperëndim, perëndim dhe qendrën e Shqipërisë. Sasia …

Më shumë