KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 45)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Rama “uron” zgjedhjet në Akademinë e Shkencave: Uroj të gjeni fondet për vijimin e farsës!

Rama "uron" zgjedhjet në Akademinë e Shkencave: Uroj të gjeni fondet për vijimin e farsës!

Kryeministri Edi Rama duket se jo vetëm nuk i ka mirëpritur, por edhe ka marrë vendimin e tij pas zgjedhjeve të sotme në akademinë e Shkencave. “Meqë “Akademia” zgjodhi farsën uroj të gjejnë dhe fondet për vijimin e farsës!Fondet tona do t’i shkojnë universitetit për kërkim shkencor!” shkruan zoti Rama …

Më shumë

Rama në prag të zgjedhjeve: Akademia e Shkencave të reformohet, ndryshe nuk ka para

Prezantohen portretet e figurave të njohurave të Asamblesë së Akademisë së Shkencave

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se qeveria nuk do të mbështesi Akademinë e Shkencave nëse ajo nuk reformohet. “Nëse nuk reformohet Akademia e Shkencave nuk do marrë më asnjë qindarkë nga buxheti e do të duhet të dorëzojë godinën! Prandaj #StopFarsës” shkruan zoti Rama të hënën në mëngjes në rrjetin …

Më shumë

“Rusia 2018”, Kosova mundet 0-1 nga Kroacia, Bunjaki paralajmëron dorëheqjen

Albert Bunjaki do të tërhiqet shumë shpejtë, por fillimisht dua me ja dhuruar një fitore Kosovës” tha ai pas takimit me Kroacinë.

Kosova është mundur me rezultatin minimal, 0-1 nga Kroacia të dielën në takimet e grupit I të vlefshme për eleminatoret e “Rusia 2018”. Takimi në fakt kishte nisur të shtunën në mbrëmje, por u ndërpre për shkak të shirave të rrëmbyeshëm që e bënë fushën të papërshtatshme për lojë. Ndeshja …

Më shumë