KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Rama pret trupin diplomatik

Rama pret trupin diplomatik

Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian të akredituar në Shqipëri, janë pritur sot në selinë e kryeministrisë nga kreu i qeverisë Edi Rama. Në takimin që ka zgjatur rreth 30 minuta, mësohet se zoti Rama ka paraqitur prioritetet e kabinetit të tij për mandatin e ardhshëm. Takimi i zotit Rama …

Më shumë

Meta pret Ernest Troshanin

Meta, pret, Ernest Troshanin

Presidenti i republikës Ilir Meta priti në një takim të veçantë Eminencën e Tij, Kardinalin Ernest Troshani Simoni te cilin e uroi për përmbushjen me sukses të misionit papnor si i Dërguar i Jashtëzakonshëm dhe kryesues i liturgjisë së shenjtë në ceremoninë e shugurimit të Katedrales “Shën Tereza” në Prishtinë. …

Më shumë

Kosovë; Shtyhet seanca konstitutive

Kosovë, Shtyhet seanca, konstitutive

Deputetët e koalicionit të Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Nismës, Aleancës Kosova e Re dhe ata nga radhët e pakicave nuk janë paraqitur në vazhdimin e seancës konstituive të thirrur në ora 11:00. Pavarësisht se seanca ishte thirrur nga ky koalicion, deputetët e partive përbërëse nuk …

Më shumë