KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Mei në Estoni: Jemi të angazhuar pa kushte për të garantuar sigurinë e Europës

Mei në Estoni: Jemi të angazhuar pa kushte për të garantuar sigurinë e Europës

Britania e Madhe qëndron e angazhuar për garantimin e mbrojtjes dhe sigurisë në Europë. Duke vizituar trupat britanike të stacionuara në një bazë të NATOs në veri të Estonisë, Kryeministrja Britanike, Tereza Mei, u shpreh se shpresonte të ndërtonte një partnership të ri sigurie me Brukselin, duke ofruar ekspertizën britanike …

Më shumë

Bajerni shkarkon Ançelotin

Bajerni shkarkon Ançelotin

Karlo Ançeloti është shkarkuar si trajner i Bajernit të Mynihut, pas humbjes së të mërkurës, 0-3 në Francë përballë Paris SG-së në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampioneve. Bordi drejtues i klubit ka vendosur ta largojë italianin, i cili zëvendësoi në fillim të sezonit të …

Më shumë

Kuvendi voton strukturat mbeshtetese te “Vetingut”

PS-reforma zgjedhore sipas paktit të 18 Majit

Parlamenti shqiptar votoi ngritjen e strukturave mbështetëse për 3 institucionet e “Vettingut” dhe rrëzoi përfundimisht ligjin e importit të mbetjeve. Debati parlamentar përfundoi rreth orës 2.30 te mëngjesit të së premtes dhe shënoi qëndrime të ndryshme politike për disa çështje mjaft të ndjeshme. Shumica dhe pakica u ndanë për mënyrën …

Më shumë