KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Rama: Integrimi i vendeve të Ballkanit në NATO, rruga për stabilizimin e Ballkanit dhe vetë Evropës

Rama: Integrimi i vendeve të Ballkanit në NATO, rruga për stabilizimin e Ballkanit dhe vetë Evropës

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka deklaruar se vetëm integrimi i plotë i vendeve të mbetura jashtë NATO-s është rruga për stabilizimin e Ballkanit dhe vetë Evropës, ndërsa siguroi se Shqipëria do të modernizojë forcën e saj ushtarakë dhe garantoi përkushtim në misionet e Aleancës së Atlantikut të Veriut. Deklaratat e …

Më shumë

Presidenti Meta dekoron basketbollistin dhe diplomatin Agim Fagun

Presidenti Meta dekoron basketbollistin dhe diplomatin Agim Fagun

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot me një ceremoni solemne basketbollistin dhe diplomatin e shquar Agim Fagu duke i akorduar Dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” me motivacionin: “Me mirënjohje dhe vlerësim të thellë për veprën dhe kontributin madhor që ka dhënë për ngritjen e sportit të basketbollit në nivelet më …

Më shumë

Sekuestrimi i shtëpive dhe parave të jashtëligjshme

Sekuestrimi i shtëpive, dhe parave, të jashtëligjshme

Një apartament në Tiranë është vënë nën sekuestro, ndërsa pronari i saj është arrestuar në Spanjë për vjedhje dhe pastrim parash. Sekuestroja është bërë me kërkesë të Prokurorisë së Kurbinit ndaj shtetasit Gjon Gjezaj. Në baze te veprimeve procedurale, janë zbuluar tre kontrata porosie për blerje apartamentesh në Tiranë, me …

Më shumë