KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Meta : Forcimi i trashëgimisë kulturore, do të integrojë Shqipërinë me dinjitet në BE

Meta : Forcimi i trashëgimisë kulturore, do të integrojë Shqipërinë me dinjitet në BE

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar se duke forcuar më tej trashëgiminë kulturore Shqipëria do të integrohet më me dinjitet në Bashkimin Europian. Deklaratën e tij zoti Meta e bëri në qytetin e Beratit gjatë një aktiviteti të Ditës Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore, të zhvilluar në Muzeun Kombëtar Ounfri në lagjen …

Më shumë

Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet, Zguri: Dashamirës, frymëzues, udhërrëfyes!

Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet, Zguri: Dashamirës, frymëzues, udhërrëfyes!

Kryetarit i KQZ-së Klement Zguri e konsideroi dashamirës dhe frymëzues vlerësimin e raportit të OSBE-ODIHR për KQZ-së mbi zgjedhjet e të përgjithshme të 25 qershorit 2017. Deklaratën e tij zoti Zguri e bëri pas publikimit të raportit përfundimtar të Misionit Vëzhgues të OSBE/ODIHR-it të enjten pas dite. Sipas zotit Zguri, …

Më shumë

Trampi uron Merkelin për fitoren

Trampi uron Merkelin për fitoren

Presidenti amerikan Doland Tramp i telefonoi të enjten kancelares gjermane Angela Merkel për ta uruar për fitoren e saj në zgjedhjet parlamentare të së dielës. Sipas një njoftimi për shtyp nga Shtëpia e Bardhë, Presidenti Tramp vuri në dukje marrëdhëniet që lidhin dy vendet, përpjekjet e përbashkëta për të promovuar …

Më shumë

Bennett në “Përballë”: Propaganda më e mirë është e vërteta !

Bennett në "Përballë": Propaganda më e mirë është e vërteta !

Në emisionin “Përballë” gazetari Lutfi Dervishi ka të premten në mbrëmje një të ftuar të veçantë. Ajo është drejtoresha e përgjithshme e “Zërit të Amerikës”, zonja Amanda Bennett. Fituese e çmimit Pulitzer, gazetare investigative, editore dhe aktiviste e njohur, zonja Bennett ndodhet në Shqipëri, si pjesë e një turi në …

Më shumë