KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Athinë-Protesta të dhunshme pranë zyrave të “Agimit të Artë”

Policia greke u është përgjigjur me gaz lotsjellës dhjetëra protestuesve që kanë hedhur bomba molotov para disa zyrave të “Agimit të Artë” në një lagje të Athinës, mbrëmjen e së shtunës. Mbi 2.500 grekë dhe të huaj, duke mbajtur pankarta në të cilat shkruhej “Të dënohen vrasësit” dhe “Të mbyllen …

Më shumë

Basha: Rama ka ulur buxhetin për mbrojtjen në kuotat më të ulta historike

Basha: Rama ka ulur buxhetin për mbrojtjen në kuotat më të ulta historike

Ndërsa kryeministri Rama mbante fjalën e tij përshëndetëse në takimin e shefave të shtabit të NATO-s në Tiranë, kreu i opozitës Lulzim Basha, e akuzonte kryeministrin se se nuk kishte përmbushur detyrimet ndaj aleancës, duke ulur buxhetin për mbrojtjen në kuotat më të ulta historike. “Përpara se tu japë mend …

Më shumë