KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Norvegji, Botërori i Çiklizmit, Halilaj i 51-ti, ndërsa Zhupa i 58-ti midis 65 garuesve në garën e kronometrit

Norvegji, Botërori i Çiklizmit, Halilaj i 51-ti, ndërsa Zhupa i 58-ti midis 65 garuesve në garën e kronometrit

Në Bergen të Norvegjisë po zhvillohet Kampionati Botëror i Çiklizmi të Rrugës, ku Shqipëria po merr pjesë me dy prej sportistëve të saj më të spikatur, Eugert Zhupën dhe Redi Halilajn. Të dy çiklistët shqiptarë kanë marrë pjesë në garën e tyre të parë në këtë botëror, atë të kronometrit, …

Më shumë

Rama publikon foton me Trampin

Rama publikon foton me Tramp

Kryeministri Rama ka publikuar në rrjete sociale një foto me presidentin amerikan Donald Tramp, të shoqëruar nga bashkëshortet e tyre Linda dhe Melani. Fotografia, të cilën zoti Rama e ka cilësuar si “foto e ditës”, është bërë me rastin e vizitës së kryeministrit shqiptar në Nju Jork, ku po merr …

Më shumë

Kumbaro inspekton vendvarrimin e Skënderbeut në Lezhë

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro inspektoi vendvarrimin e Skënderbeut në Lezhë dhe zonën muzeale që e rrethon atë, ndërsa qeveria përgatit vitin e heroit kombëtar. Restaurimi i vendvarrimit të Skënderbeut, shpallja e 2 marsit festë kombëtare dhe vendosja e shtatores së Skënderbeut pranë zonës muzeale janë kërkesa që i janë …

Më shumë

Inva Mula&TOB rikthejnë në skenë “Peshkatarët e perlave”

Opera “Peshkatari i perlave” nga kompozitori francez Georges Bizet me regji nga Inva Mula çel sezonin artistik të teatrit të Operas dhe baletit. Një opera elegante ku ngërthehen gjithë elementet vokalë, skenografi, kostume, kori, orkestër dhe koreografi në një amalgamë që përpiqet të sjellë atmosferën idilike të ishujve ku peshkohen …

Më shumë

Dyqanet e bukës të heqin qeset plastike, tjetër nismë e Bashkisë së Tiranës

Abuzim i dyfishtë me bukën e përditshme, kush përgjigjet?

Bashkia e Tiranës ka hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për të çuar drejt zeros përdorimin e qeseve plastike në tregjet e qytetit. Gjashtë muaj më parë ajo arriti një marrëveshje me supermarketet për të kaluar me pagesë përdorimin e qeseve. Sipas kryetarit të bashkisë Erion Veliaj, rezultati ishte reduktimi …

Më shumë