KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Integrimi i Romëve në rajonin e Ballkanit, kusht për integrimin në BE

Integrimi i Romëve në rajonin e Ballkanit, kusht për integrimin në BE

Njësisë së Veprimit për Integrimin e Romëve të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC) 2020 (RI2020) i është dhënë mandati që të punojë me qeveritë për zhvillimin e standardeve rajonale për buxhetimin e politikave të integrimit të romëve dhe buxhetin kryesor që është përgjegjës për integrimin e romëve, në takimin e …

Më shumë

Arrestime për prodhim produktesh ushqimore të dëmshme për shëndetin

Ndalohet një i shumëkërkuar

Se sa të pasigurt jemi nga produktet që rëndom tregtohen në dyqane e lokale e tregoi dhe rasti më i fundit, i publikuar dy ditë më parë nga emisioni investigativ “STOP” në televizionin KLAN. Subjekti “ Briland” me vendondhje në lagjen Ajasem në Shkodër, ofronte shumëllojshmëri pijesh freskuese, energjike, alkolike …

Më shumë

Ministrat e jashtëm të Ballkanit Perëndimor, diskutojnë strukturimin e bashkëpunimit rajonal

Ministrat e jashtëm të Ballkanit Perëndimor, diskutojnë strukturimin e bashkëpunimit rajonal

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati, vijon axhendën e takimeve në New York, ndërsa po merr pjesë në punimet të Sesionit të 72-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Ministri Bushati mori pjesë në një mëngjes pune të Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve të Ballkanit …

Më shumë

Uragani Maria në Porto Riko

Uragani Maria, në Porto Riko, i fuqishem

Ishulli i Porto Rikos ka mbetur pa energji elektrike për shkak të Uraganit Maria. Sipas Qendrës Kombëtare Amerikane të Uraganëve, përmbytje katastrofike po pushtojnë tashmë ishullin, që është shtëpi e 3.5 milionë banorëve. Guvernatori i Porto Rikos, ka konfirmuar një viktimë deri më tani, ndërkohë që Uragani Maria po zhvendoset …

Më shumë