KRYEFAQJA » 2017 » Shtator (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Shtator 2017

Kryetari i gjykatës së Vlorës : Në gjykatë vijnë punëtorët jo organizatorët e trafikut të drogës

Kryetari i gjykatës së Vlorës : Në gjykatë vijnë punëtorët jo organizatorët e trafikut të drogës

Ndërsa çdo ditë raportohen operacione policore kundër mbjelljes, përpunimit dhe trafikut të narkotikëve, Kryetari i Gjykatës së Vlorës Skënder Haluci lëshon një deklaratë befasuese. Ai akuzon policinë dhe prokurorinë se në 3 vite që është në krye të këtij organi të drejtësisë, se në asnjë rast para togave të zeza …

Më shumë

Elbasan, nis lirimi i territorit të QS “Xhaferr Kongoli”

Elbasan, nis lirimi i territorit të QS "Xhaferr Kongoli"

Aksioni i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për lirimin e territorit të spitaleve nga aktivitetet dhe bizneset që nuk kanë lidhje me shëndetësinë, ka mbërritur edhe në Qendrën Spitalore “Xhaferr Kongoli” në Elbasan. Bashkëpunini me IKMT Tiranë dhe IMT pranë Bashkisë së Elbasanit, ka bërë të mundur prishjen e …

Më shumë

“Apollonia” në vështirësi, aksionet e klubit në shitje

"Apollonia" në vështirësi, aksionet e klubit ne shitje

Klubi i futbollit “Apolonia”, dikur krenaria e futbollit fierak, po kalon momente të vështira financiare. Këshilli Bashkiak i qytetit të Fierit, në mbledhjen e tij të fundit ka vendosur të shpallë shitjen e aksioneve të klubit të futbollit Apolonia. Vendimi ka ardhur si pasojë e largimit të aksionerit kryesor, presidentit …

Më shumë

Basha sulmon: “Edi Rama ka vendosur ta sabotojë që në hapin e parë zbatimin e vetingut”

Basha sulmon: "Edi Rama ka vendosur ta sabotojë që në hapin e parë zbatimin e vetingut"

Këmbëngulja e kryeministrit Edi Rama se nuk do të lejojë tejkalime abuzive, pavarësisht se vetingu është një çështje e rëndësisë së veçantë, është komnetuar menjëherë nga kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha. Me tone të ashpra ai tha se zoti Rama po saboton procesin më të rëndësshëm të reformimit …

Më shumë

Rama tërhiqet nga ligji i ricikimit të mbetjeve, ndërsa fton opozitën të bashkëpunojë për Reformën Zgjedhore

Rama tërhiqet nga ligji i ricikimit të mbetjeve, ndërsa fton opozitën të bashkëpunojë për Reformën Zgjedhore

  Kryeministri socialist Edi Rama bëri të ditur se qeveria e tij është tërhequr nga projekti për riciklimin e mbetjeve, duke mundësuar futjen në diskutim në seancë plenare të dekretit të ish-presidentit Nishani. Kjo u njoftua gjatë mbledhjes së grupit parlamentar socialist, sekretaritit të PS dhe qeverisë të martën paradite. …

Më shumë