KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Çfarë synon t’i ofrojë vendeve të rajonit tonë bashkëpunimi intensiv ekonomik rajonal?

Teksa në Trieste të Italisë, në një samit të posaçëm, u ra dakord për të zhvilluar tregun e përbashkët rajonal në Ballkan, të dhënat faktike për tregtinë, të paktën në rastin e Shqipërisë, nuk tregojnë përparim në vitin 2016. Sipas të dhënave nga CEFTA, shihet se tregtia e Shqipërisë me …

Më shumë

Arrestime në Bruksel për terrorizëm

30 vjeçari që sulmoi me thikë dy ushtarë në qendër të Brukselit është qëlluar për vdekje nga policia. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmë vonë dhe në vendin e ngjarjes kanë ndërhyrë menjeherë skuadrat speciale duke izoluar gjithë zonën përreth. Sipas policisë, situata aktualisht është nën kontroll dhe dy ushtarët që …

Më shumë

Uragani Harvey godet Teksasin

Uragani Harvey goditi mbrëmë vonë bregun e Teksasit duke shkaktuar stuhinë më të ashpër në Shtetet e Bashkuara gjatë 12 viteve të fundit. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, syri i uraganit është i kategorisë së 4-të, me shira dhe erëra të fuqishme të një shpejtësie prej 209 kilometrash. Mijëra njerëz …

Më shumë

Vijojnë zjarret në sipërfaqe të tëra në Qarkun e Gjirokastres

Gjatë 24 orëve te fundit në rrethin e Gjirokastrës ka patur një rikthim të intensitetit të vatrave të zjarreve. Sipas shërbimit zjarfikës në zona të ndryshme të rrethit janë rregjistruar gjashtë vatra zjarresh. Flakët përfshinë sipërfaqe kullote dhe shkurre në fshatrat Suhë, Stegopul, Bularat, Zervat dhe Mashkullorë. Ndërhyrja e shërbimit …

Më shumë