KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Trump tërheq kritikat e politikanëve për faljen e ish-sherifit të Arizonas

Trump, tërheq kritikat, e politikanëve, për faljen e ish-sherifit. të Arizonas

Presidenti Donald Tramp nuk duhet ta kishte falur ish-sherifin e Arizaonas, i cili është sjellë jashtë normave me imigrantët. Kështu është shprehur kreu Ii Dhomës së Përfaqësuesve, republikani Pol Rajan, pasi Presidenti Tramp fali Xho Arpaio-n, i cili u dënua për mosbindje kriminale muajin e shkuar. Sipas zëdhënësit të Kongresit, …

Më shumë

“Zbutja e Kryeneçes” përgatitet për në Kinë

Zbutja e Kryeneçes, përgatitet, për në Kinë, elma dorezi

Teksa vera është në zenit, regjisorja Elma Doresi nuk ka kohë për pushime sepse duhet të shoqërojë Kryeneçen në Kinë. Një përfaqësim i teatrit shqiptar me kryeveprën shekspiriane “Zbutja e Kryeneçes” në festivalet ndërkombëtare të teatrove “The Silk road” dhe në “International Theater Festival”. Teksa koha shtrëngohet, regjisorja është jo …

Më shumë

Rama, shkurtime drastike në kabinetin qeveritar

Qeveria e re, Rama takim me ministrat në Vlorë

Kryeministri Edi Rama paraqiti strukturën e qeverisë së re, një shkurtim drastik i qeverisë së deritanishme prej 21 anëtarësh. Ajo do të ketë, një zëvendëskryeministre, 11 ministra dhe 2 ministra shtetit. Gjysma e anëtarëve të kabinetit janë gra. Zëvendëskryeministre do të jetë Senida Mesi. Ministër shteti për diasporën Pandeli Majko. Ministre …

Më shumë