KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Xhudo, Kelmendi fiton çmimin prestigjioz “Xhudistja e sotme më e mirë”

Xhudo, Kelmendi fiton çmimin prestigjioz “Xhudistja e sotme më e mirë”

Majlinda Kelmendi ka fituar çmimin prestigjioz “Xhudistja e sotme më e mirë” (Best Female Judoka Today) nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos. Kampionia olimpike është nderuar me çmimin më të madh në karrierë të dielën në mbrëmje në Budapest të Hungarisë, para nisjes së Kampionatit Botëror të Xhudos. Ky Botëror nis …

Më shumë

Verë 2017: 4 helmime masive, 250 te prekur. Bino restoranteve: “Kujdes me ushqimet”

Ushqimet e ndotura rrezikojnë shëndetin

Në Shqipëri episodet dhe helmimeve masive pranë restoranteve apo njësive tregtare edhe gjatë kësaj vere nuk munguan. Ngjarjet në Peshkopi, në Kalimash të Kukësit si dhe ato të rregjistruara këtë muaj në Shijak e Bulqizë, kanë bërë që ISHP të kryejë hetime epidemiologjike. Konkuzioni është se kushtet e ruajtjes dhe …

Më shumë

Sipërmarrësit në Britani dhe Gjermani të shqetësuar për Brexit

Dhomat britanike të tregtisë dhe shoqata gjermane e dhomave të tregtisë deklaruan këtë të hënë se interesat e përbashkëta ekonomike duhet të jenë prioritet i negociatave për Breksit mes Bashkimit Europian dhe Britanisë së madhe. Ata shprehën pasiguri për çështjet thelbësore të biznesit, sic janë të drejtat e punëtoreve, taksat …

Më shumë

Përplasje të dhunshme në Mianmar

Mijëra persona janë larguar nga shtëpitë e tyre pas dy ditësh përplasjesh të dhunshme në shtetin Rahajn në Mianmar. Mijëra anëtarët e minoritetit musliman Rohinxha janë larguan për në kufirin me Bangladeshin, por rojet kufitare të atij vendi i kthejnë ata mprapsht. Përplasjet e dhunshme filluan pasi luftëtarët Rohinxha sulmuan …

Më shumë

Stërvitje ushtarake mbarëkombëtare këtë fundjavë në Venezuelë

maduro, Stërvitje ushtarake, mbarëkombëtare, këtë fundjavë, në Venezuelë

Në përgjigje të paralajmërimit të Presidentit amerikan Donald Tramp për një opsion të mundshëm ushtarak për zgjidhjen e krizës në Venezuelë, qeveria e këtij vendi mbajti këtë fundjavë një stërvitje ushtarake kombëtare, ku u thirrën edhe civilët për t’iu bashkuar njësive rezervë. Presidenti Tramp e bëri paralajmërimin e tij dy …

Më shumë