KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Sekuestrohen automjete luksoze, dyshohet se janë të vjedhura

Sekuestrohen automjete luksoze, dyshohet se janë të vjedhura

Finalizohet operacioni “Summer 2017”. 12 automjete luksoze dhe 5 motomjete të dyshuara si të trafikuara në Shqipëri nga vendet e BE-së, janë sekuestruar nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë . Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në vijim të veprimeve kanë proceduar penalisht 17 shtetas për “Trafikim …

Më shumë

Panuçi nis me dorë të hekurt, Çikalleshi jashtë kombëtares

Panuçi nis me dorë të hekurt, Çikalleshi jashtë kombëtares

Ndryshime të shumta në përbërje të lojtarëve do të ketë në grumbullimin që do të bëjë kombëtarja shqiptare për dy ndeshjet e radhës eliminatore të Botërorit Rusi 2018, me Lihtenshejtnin dhe Maqedoninë. Çdo gjë është bërë e qartë në konferencën për shtyp të trajnerit të kuqezinjve, Kristian Panuçi. Lajmi i …

Më shumë

Gjeneral Brigade Bardhyl Kollçakun, shefi i ri i Shtabit të Përgjithshëm

Gjeneral Brigade Bardhyl Myrteza Kollçakun në postin e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekretoi Gjeneral Brigade Bardhyl Myrteza Kollçakun në postin e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm. Ai zëvëndëson në këtë detyrë Gjeneral Brigade Jeronim Bazo. Sipas njoftimit të presidencës, Gjeneral Brigade Kollçaku ka një karrierë të gjatë e të spikatur ushtarake. Pas përfundimit të Akademisë Ushtarake në vitin …

Më shumë

Thaçi-Vuçiç takim trepalësh me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federica Mogherini

Bruksel, Thaçi dhe Vuçiçi takohen në Bruksel

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Punët e Jashtme, Federica Mogherini, do të zhvillojë këtë javë një takim trepalësh me presidentin e Kosoves Hashim Thaçi dhe Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e shtypit e shefes së diplomacisë europiane, ku theksohet se qëllimi …

Më shumë

Daily Mail për armët në Rinas: Mund të përdoreshin për sulm terrorist në Angli

Ngjarja e Rinasit, ku u kapën armë, të cilat përmes postës do të dërgoheshin në Londër, ka gjetur pasqyrim në mediat britanike. Sipas Deili Mail, autoritetet shqiptare mendojnë se armët mund të përdoreshin për të ndërmarrë ndonjë sulm terrorist apo formë tjetër krimi të organizuar në tokën britanike. Stafi i …

Më shumë

Masa për dërguesin e armëve

Prangoset i kërkuari prej 18 vitesh

Identifikohet autori i dytë i dyshuar si i përfshirë në trafikun ndërkombëtar të armëve. Neritan Faria, 42 vjeç, banues në Shijak, fqinj me Sajmir Çullhajn e ka urdhëruar këtë të fundit të dërgojë me DHL tre pakot në të cilat ishin fshehur armë kallashnikovë. 32 vjeçari, tentoi dërgimin e tre …

Më shumë