KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 48)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Basketboll, Shima: Sfida me Austrinë e vështirë

Kombëtarja kuqezi e  basketbollit për meshkuj tanimë është gati për pjesëmarrjen e saj në fazën paraeliminatore të Botërorit 2019. Për kapitenin e kuqezinjve të koshit të meshkujve, Gerti Shima, turneu miqësor në Armeni ishte i dobishëm. Shima shpreson që, duke nisur nga këto eliminatore, të ndryshojë mendësia e kombëtares, ndërsa …

Më shumë

Xhaka-Panuçi, tjetër krisje?

Një shishe uji e hedhur në nervozizëm e sipër në ndeshjen me Zvicrën, gjatë finaleve të evropianit Francë 2016, kur De Biazi e zëvendësoi Taulant Xhakën, është inisiatore e gjithë situatës që solli krisjen e marrëdhënieve midis futbollistit dhe trajnerit. I pakënaqur me zëvendësimin reagimi i mesfushorit kuqezi nuk ishte …

Më shumë

Gjykata e Lartë në vështirësi, 4 gjyqtarë deklarojnë mbarimin e mandatit dhe largohen

Gjykata e Lartë në vështirësi, 4 gjyqtarë deklarojnë mbarimin e mandatit dhe largohen

4 gjyqtarë të Gjykatës së Lartë të Shqipërisë kanë dorëzuar mandatin e tyre, pas plotësimit të mandatit 9 vjeçar të aktivitetit të tyre. Lajmi është bërë i ditur nga vetë gjykata. Deklarimin e mbarimit të mandatit të gjyqtarëve e kanë bërë Aleksandër Muskaj, Evelina Qirjako, Guxim Zenelaj, Arjana Fullani dhe …

Më shumë