KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 47)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Meta merr urime nga Vuçiç

Meta merr urime nga Vuçiç

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. “Me rastin e inaugurimit Tuaj si President i Republikës së Shqipërisë, Ju dërgoj urimet më të përzemërta me dëshirat më të sinqerta për ushtrimin e suksesshëm të kësaj detyre të lartë. Jam i bindur …

Më shumë

Presidenti Meta pret kongresmenët amerikanë

Presidenti Meta pret kongresmenët amerikanë

Presidenti Ilir Meta zhvilloi të martën një takim pune me një delegacion kongresmenësh, anëtarë të Komisionit të Përhershëm Përzgjedhës të Dhomës së Përfaqësuesve për Inteligjencën të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (HPSCI), të kryesuar nga Devin Nunes. Presidenti Meta dhe kongresmenët amerikanë diskutuan dhe ndanë pikëpamje të njëjta mbi çështje …

Më shumë

Presidenti Ilir Meta priti Kryetarin e Këshillit Nacional Shqiptar të Luginës së Preshevës dhe Kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanovcit Jonuz Musliu

Presidenti Ilir Meta priti Kryetarin e Këshillit Nacional Shqiptar të Luginës së Preshevës dhe Kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanovcit Jonuz Musliu

Presidenti Ilir Meta priti të martën në një takim kortezie Kryetarin e Këshillit Nacional Shqiptar të Luginës së Preshevës, njëkohësisht dhe Kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanovcit, zotin Jonuz Musliu. Presidenti Meta shprehu kënaqësinë për këtë takim të parë në këtë post me përfaqësues të shqiptarëve që jetojnë në trojet …

Më shumë

Gjyqtarët pro vettingut

Më shumë se 200 gjyqtarë, të mbledhur dhe përfaqësuar nga një shoqatë, kanë kërkuar me çdo kusht interpretimin e disa ndryshimeve në ligjin për funksionimin e gjyqësorit, me paketën e re ligjore, atë të Vettingut. Erjon Bami, Kryetar i kësaj shoqate deklaron se në asnjë rast gjyqtarët skanë qënë kundër …

Më shumë

Durrës, vijon aksioni ndaj subjekteve private në plazhe që nuk kanë paguar detyrimet financiare

Ashtu siç ishte paralajmëruar, departamenti i tatim taksave në bashkinë e Durrës ka nisur kontrollin e plazheve publike që nuk kanë paguar detyrimet financiare. Aksioni është zhvilluar në zonën e shkëmbit të Kavajës ku gjatë paradites janë sekuestruar çadrat dhe shezllonët e tre subjekteve që operojnë si plazhe private. Abdyl …

Më shumë

Ukcamaj sjell “Shqiptarët në qytetërimin perëndimor”

Ukcamaj sjell “Shqiptarët në qytetërimin perëndimor”

A janë shqiptarët ndër popujt më perendimor në Evropën Lindore? Kësaj, por edhe pyetjeve të tjera, publicisti dhe aktivisti i të drejtave të njeriut Bardhyl Ukcamaj është përpjekur t’ju japë përgjigje në librin e tij “Shqiptarët në qytetërimin perëndimor”, promovimi i të cilit u bë të hënën në mbrëmje në …

Më shumë