KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 46)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Bushati: Nënshkrimi i Traktatit të Miqësisë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, moment vertetë historik

Bushati: Nënshkrimi i Traktatit të Miqësisë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, moment vertetë historik

Ministri i jashtëm shqiptar Ditmir Bushati mirëpriti nënshkrimin e Traktatit të Miqësisë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë. “Nënshkrimi i Traktatit të Miqësisë mes Krerëve të Qeverive të Maqedonisë dhe Bullgarisë, është moment vertetë historik. Shqipëria i mirëpret plotësisht gjeste të tilla sa simbolike aq edhe transformuese. Ky është padyshim rezultat i …

Më shumë

Basketboll: Shqipëria në Botërorin 2019, sot në RTSH sfida paraeleminatore me Austrinë

Basketboll: Shqipëria në Botërorin 2019, sot në RTSH sfida paraeleminatore me Austrinë

Pas javëve të tëra përgatitjesh, përfshirë 5 ndeshje miqësore, dy në Shqipëri dhe 3 në një turne miqësor në Armeni, Kombëtarja kuqezi e basketbollit për meshkuj, tanimë është gati për pjesëmarrjen e saj në fazën paraeliminatore të Botërorit 2019. Duke nisur nga ky sezon, edhe basketbolli ndërkombëtar ka adoptuar skemat …

Më shumë

Franca nderon Ministren e Kulturës Kumbaro me urdhërin e lartë “Oficere e Nderit në Art dhe Kulturë”

Franca nderon Ministren e Kulturës Kumbaro me urdhërin e lartë “Oficere e Nderit në Art dhe Kulturë”

Ministrja e Kulturës e Shqipërisë, Mirela Kumbaro Furxhi është nderuar me urdhërin “Oficere e Nderit në Art dhe Kulturë” nga Ministria e Kulturës dhe Komunikimit të Francës, njoftoi Ministria  e  Kulturës. Ky është një nga katër titujt e nderuar ministerialë të Republikës Franceze që akordohen për personalitete në Art dhe …

Më shumë

Presidenti Meta merr urime nga Sekretari i Përgjithshëm i KiE Jagland

Jagland: Opozita shqiptare nuk duhet të braktisë parlamentin, ndërsa palët duhet të përmbahen

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Thorbjørn Jagland i ka dërguar një mesazh urimi presidentit Ilir Meta, me rastin e marrjes së detyrës. “Dëshiroj të ofroj përgëzimet e mia lidhur me përurimin tuaj si President i Republikës së Shqipërisë. Ju uroj sinqerisht suksese në marrjen përsipër të përgjegjësive dhe …

Më shumë