KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Aeronautika rikthehet në RTSH me Kampionatin e 7-të Kombëtar

RTSH nis Kampionati i 7-të Mbarëkombëtar i Aeronautikës

Në qytetin e Vlorës ka ngritur siparin Kampionati i 7-të Mbarëkombëtar i Aeronautikës në disiplinën e Fluturimeve të Lira me Precizionit, i cili, sikundër çdo veprimtari madhore sportive, kombëtare apo ndërkombëtare, po sillet për sportdashësit drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar. Në ditën e parë të tij, nga …

Më shumë

Londër, përplaset autobuzi

Londër, përplaset autobuzi

Një autobus dykatësh është përplasur me një dyqan në një nga rrugët kryesore në Londër, duke lënë dy pasagjerë femra të bllokuara në pjesen e sipërme. Policia u thirr në vendngjarje para orës 7 të mëngjesit pasi autobusi u përplas me ndërtesë në Lavender Hill, në jug-perëndim të Londrës. Shoferi …

Më shumë

Ermonela Jaho mahnit në Festivalin Peralade të Spanjës

Ermonela Jaho mahnit në Festivalin Peralade të Spanjës

Media botërore, por në veçanti ajo spanjolle ka pësuar magjinë e interpretimit të sopranos shqiptare Ermonela Jaho. Që prej produksionit të sukseshem të “Madame Butterfly” në Operan Mbreterore të Madridit, sopranoja e famshme Ermonela Jaho është ngjitur në skenën e Festivalit Peralade të Spanjës, ku në edicionin e 31-të, ka …

Më shumë

Avion spiun rus mbi Uashington

Avion spiun rus mbi Uashington

Një avion spiun rus i paarmatosur është parë të fluturojë mbi institucione të rëndësishme në Uashington. Avioni fluturoi mbi selinë e Kongresit, atë të CIA-s dhe mbi Pentagon. Fluturimi ndodhi në të njejtën ditë kur FBI kontrolloi banesën e ish-kreut të fushatës së Trampit, i dyshuar si i përfshirë në …

Më shumë