KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Fluks në doganën e Morinit

https://youtu.be/cSNWP2Recu4

Në doganën e Morinit, e cila është nyja kyçe e lidhjes së Kosovës me Shqipërinë, vazhdon të ket fluks të dendur të lëvizjes. Efektivë të policisë kufitare që shërbejnë në spotelet e kontrollit tregojnë se pas orës 04.00 të mëngjesit, duke qenë fundjavë, fluksi bëhet aq i dendur sa tejkalon …

Më shumë

Vendet e BE-së fajësojnë njëra-tjetrën mbi skandalin e vezëve të infektuara

Komisioneri europian për sigurinë e ushqimeve kërkoi t’i jepej fund luftës së fjalëve mes vendeve të BE-së që fajësojnë njëra-tjetrën për skandalin e vezëve të infektuara me një insekticid të rrezikshëm për njerëzit. Komisioneri Andriukaitis tha se ministrat dhe rregullatorët e Bashkimit Europian duhet të takohen urgjentisht. Analizat laboratorike zbuluan …

Më shumë

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditëve do të ketë institucionet e reja

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN, ka thënë se Kosova brenda 10 ditëve të ardhshme do të ketë qeverinë dhe institucionet e reja. Haradinaj, thotë se …

Më shumë

Kinë, ndotja e ajrit: Rriten rastet e të sëmurëve me kancer në mushkëri

Kina po përballet me një rritje të shpejtë të rasteve te kancerit në mushkëri gjatë 10-15 viteve të fundit, duke konsideruar ajrin e ndotur si një prej fajtorëve për këtë gjendje, ka raportuar Çajnë Deili, duke cituar zyrtarë mjekësorë. Ekspertë të Akademisë së Kinës për Shkenca Mjekësore, kanë thënë se …

Më shumë