KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Dhuna në Mianmar: 18 500 Rohinxha kanë kaluar kufirin për në Bangladesh

Organizata Ndërkombëtare e Migracionit deklaroi sot se rreth 18 500 anëtarë të minoritetit musliman Rohixha, që janë larguar nga dhuna dhe represioni në shtetin Rahajn të Mianmarit, kanë kaluar kufirin për në Bangladesh gjatë harkut kohor të një jave. Kriza shpërtheu të premten e shkuar pasi rebelët Rohinxha sulmuan 30 …

Më shumë

Rama:Të skanohet dhe verifikohet çdo pronë e pasuri e botës së krimit

Rama:Të skanohet dhe verifikohet çdo pronë e pasuri e botës së krimit

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar verifikimin, sekuestrimin dhe ndëshkimin ligjor të çdo pasurie të elementëve kriminalë të konstatuar nga policia, por edhe të çdo personi të dyshuar që nuk ka burime të ligjshme financiare për ti zotëruar. Nga mbledhja e rradhës së Task Forcës kundër paligjshmërisë, zoti Rama tha se …

Më shumë

Koreja e veriut kërcënon sërish

Korea e Veriut u shpreh sot se lëshimi i raketës mbi Japoninë ishte hapi i parë i operacioneve ushtarake që vendi komunist do të ndërmarrë në Paqësor, duke sinjalizuar kështu plane për lëshime të tjera raketash. Agjencia Shtetërore e lajmeve e atij vendi gjithashtu përsëriti kërcënimet ndaj ishullit të Guamit, …

Më shumë