KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Deputeti i PDIU Aqif Rakimi , aksidenton me vdekje një 53 vjeçar në autostradën Tiranë-Durrës

Në komisariatin Nr. 2 në kryeqytet, rreth orës 4 e 50 minuta të mëngjesit të së shtunës është paraqitur deputeti i Partisë Drejësi Integrim dhe Unitet Aqif Rakipi për të njoftuar një aksident që ai kishte shkaktuar vetë në në afërsi të mbikalimit të kthesës së Kamzës, përballë me tregun …

Më shumë

Tensionet Kore – SHBA, Merkel: “Kundërshtoj përdorimin e dhunës”

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ndersa  tha se qeveria gjermane i qëndron mendimit se konflikti nuk do të mund të zgjidhej përmes metodave ushtarake. “Gjermania do të marrë pjesë intensivisht në opsionet …

Më shumë