KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Shijak, helmohen dasmorët

Shijak, helmohen dasmorët

Afro 50 persona janë helmuar nga ushqimi që kanë konsumuar në një lokal dasme në qytetin e Shijakut. Personat e helmuar kanë shfaqur probleme shëndetësore duke nisur nga pasditja e së hënës, ndërkohë që në repartin infektiv të spitalit rajonal Durrës gjenden të shtruar akoma 12 persona. Pacientët shprehen se …

Më shumë

Rikthehen vatrat e zjarrit

EC: Pesë vatra zjarri në 24 orët e fundit

Janë rikthyer sërish vatrat e zjarrit në zona të ndryshme të vendit. Sikurse njofton Emergjenca civile në 24 orët e fundit janë regjistruar 14 vatra zjarri. Në operacione janë angazhuar 106 punonjës zjarrfikës, 20 automjete zjarrfikëse, 140 ushtarkë nga Forcat të Armatosura të Ushtrisë, dhjetëra punonjës të Pyjores, të bashkive …

Më shumë

Breksit, qeveria britanike do të vendosi leje për europianët që jetojnë dhe punojnë në Britani

Breksit, qeveria britanike do të vendosi leje për europianët që jetojnë dhe punojnë në Britani

Pas Breksit, qeveria britanike planifikon të mbajë një regjim pa viza për vizitorët europianë që hyjnë në territorin e vendit të saj. Por, sipas BBC-së, nëse vizitorët nga vendet e Bashkimit Europian duan të punojnë, studiojnë apo të vendosen në Mbretërinë e Bashkuar, ata duhet të aplikojnë për leje. Aktualisht, …

Më shumë