KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Dialogu Kosovë-Serbi, Mogherini takohet me Thaçin dhe Vuçiç

Përfaqësuesja e lartë e bashkimit europian Federica Mogherini, ka zhvilluar një takim me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiç. Ky takim në Bruksel vjen si pjesë e marrëveshjes për vijueshmërinë e dialogut mes dy vendeve fqinje dhe normalizimin e marrëdhënieve mes tyre. Sipas zyrës së shtypit …

Më shumë