KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Sulm me thika edhe në Gjermani

Sulm me thika edhe në Gjermani

Ngjarja në Turku të Finlandës duket se është përsëritur edhe në Dusseldorf të Gjermanisë. Burime mediatike bëjnë të ditur se një 31-vjeçar është goditur disa herë me thikë para një dyqani rrobash në lagjen Elberfel dhe për pasojë ka gjetur vdekjen. Njoftime ka edhe për të plagosur. Policia gjermane po …

Më shumë

Policia rrugore/Masa për parandalimin e aksidenteve gjatë ditëve të pelegrinazhit

Pelegrinazhi në malin Tomorr, policia e Beratit masa për të parandaluar aksidentet dhe siguruar rendin dhe qetësinë. Mijëra peligrinë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, dhe gjithë bota do të udhëtojnë gjatë këtyre ditëve drejt malit të shenjtë të Tomorrit, ku besimtarët bektashinjë do të kremtojnë festën e tyre të përvitshme. Kryegjyshata …

Më shumë

Raporti i ministrave teknikë të PD-së, reagon kryeministria

Rama pret trupin diplomatik

Dorëheqja dhe raporti i ministrave teknik të Partisë Demokratike ka sjellë një reagim të zyrës së kryeministrit. Në reagim përvec falenderimeve përkatëse, kryeministri Edi Rama shpreh njëherësh edhe keqardhje për raportet përkatëse të përgatitura nga ministrat teknik. “Ky raport është një dokument politik, krejt i njëanshëm dhe aspak në nivelin …

Më shumë

Basha reagon për raportin: “Ministrat teknikë u sabotuan, u lanë pa fonde dhe pa burime”

Basha: TVSH-ja e Ramës marrëzi, do ta pengojmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në Facebook lidhur me raportin e ministrave teknikë për zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit. Sipas Bashës ky raport provon se zgjedhjet u manipuluan dhe se në këto zgjedhje u përdor çdo metodë dhe mjet i mundshëm për ndikimin e votës. “Ministrat …

Më shumë