KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

SHBA, protesta kundër racizmit

shba protesta

Kundër racizmit dhe urrejtjes, ka qenë protesta e mijëra njerëzve nëpër rrugët e Bostonit dje, një javë pas shpërthimit të dhunës në protestat në Charlottesville të Virgixhinias. Protestuesit hodhën parulla antinaziste dhe mbanin pankarta ku dënonin nacionalizmin e bardhë. Marshimi i protestuesve të Bostonit u organizua në përgjigje të përplasjeve mes …

Më shumë

Irak, një anije është fundosur pas një aksidenti në bregdetin jugor

royalarsenal

Një anije është fundosur pas përplasjes me një anije tjëtër në në ujërat territoriale të Irakut, ku humbën jetën katër marinarë, ndërsa shumë të tjerë mendohen ende të zhdukur. Sipas raportit të Televizionit shtetëror irakian, në momentin kur ka ndodhur aksidenti në bregdetin jugor të Irakut, në anijen që ofron …

Më shumë