KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Sulmet terroriste në Europë, policia shqiptare rrit sigurinë

Sulmet terroriste në Europë, policia shqiptare rrit sigurinë

Pas kërcënimeve për sulme terroriste në Europë, Policia e Shtetit forcon masat e sigurisë në territorin Shqiptar. Këtë herë drejtues të policisë së shtetit kërkojnë ndihmën dhe bashkëpunimin e qytetarëve për të denoncuar çdo person të dyshimtë që janë përfshirë në akte terroriste. Gjithashtu pritet të forcohen masat e kontrollit në …

Më shumë

Ankara, Erdogan pret Matis

Ankara, Erdogan pret Matis

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Xhim Matis, u takua të mërkurën në Ankara me Preisdentin turk Rexhep Taip Erdogan si dhe me homologun e tij Nuredin Çanikli për të biseduar mbi stabilitetin rajonal. Çështjet e sigurisë pas mosdakordësisë turke me faktin që Uashingtoni furnizon me armë milicinë siriane kurde, të cilën …

Më shumë

DPT thirrje biznesit: Paguani detyrimet, ndryshe do të përdoret forca

13 të ndaluar për evazion fiskal, Rama paralajmëron : Mos luani me taksat se ju gjen belaja!

Drejtoria e Pëgjithshme e Tatimeve u bën thirrje bizneseve të shlyejnë sa më parë të gjitha detyrimet e prapambetura tatimore, në të kundërt kjo drejtori paralajmëron sipas ligjit mbledhjen me forcë të borxhit tatimor. Referuar të dhënave zyrtare, aktualisht pranë organeve tatimore rezultojnë debitorë mbi 18 mijë biznese, në të …

Më shumë