KRYEFAQJA » 2017 » Gusht (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Gusht 2017

Skënderbeu kualifikohet për në fazën e grupeve të “Europa League”

Skënderbeu kualifikohet për në fazën e grupeve të “Europa League”

Skënderbeu ka barazuar 0-0 me Dinamon e Zagrebit të enjten në “Elbasan Arena” duke u kualifikuar për në fazën e grupeve të “Europa League”. Kualifikimi u arrit falë barazimit 1-1 në Kroaci. Takimi ishte mjaftë emocionues falë edhe mbështetjes së zjarrtë të tifozëve të Skënderbeut. Sipas specialistëve takimi ka qenë …

Më shumë

Ekonomi, tatimet pritet të bashkohen me doganat

Doganat shqiptare, shqetësim mbeten çmimet e referencës

Zotimi i socialistëve për të bashkuar administraten tatimore dhe doganore në një të vetme brenda mandatit të parë mbeti një premtim i parealizuar. Por duket se ky projekt është në listën prioritare të këtij mandati. Krahas rikonfigurimit të kabinetit qeveritar në një numër më të vogël ministrish, kryeministri Rama kërkon edhe …

Më shumë

Vuçiç bisedon me Zaev, ulen tensionet mes dy vendeve

Vuçiç bisedon me Zaev, ulen tensionet mes dy vendeve

Tensionet mes Maqedonisë dhe Serbisë duket se po ulen, pas bisedës telefonike që presidenti serb Aleksandër Vuçiç zhvilloi dje me kryeministrin maqedonas Zaev. Sipas agjencisë se lajmeve maqedonase Mia, Vuçiç dhe Zaev ranë dakord për zgjidhjen përmes diaologut të cdo mosmarrëveshjeje në marrëdhëniet e ndërsjellta. Gjatë ditës së sotme, presidenti …

Më shumë