KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

SHBA; Kushner dëshmon në senat

SHBA, Kushner, dëshmon në senat

Dhëndri i Donald Trump ka mbrojtur veprimtarinë e tij gjatë fushatës elektorale të presidentit. Pasi dëshmoi përpara panelit të Senatit që heton influencën e dyshuar ruse në zgjedhje, Jared Kushner ka deklaruar se të gjitha aksionet e tij kanë qenë “me vend” dhe ndodhën gjatë rrjedhës normale të ngjarjeve, duke …

Më shumë

Meta betohet si president: “Do t’i shërbej konsensusit, bashkëpunimit dhe gjithpërfshirjes”

Meta i dërgon letër Trampit: " Keqardhjen e madhe për votën e Shqipërisë në OKB"

Presidenti i ri shqiptar Ilir Meta, u betua të hënën para parlamentit shqiptar duke u zotuar se “Do t’i shërbej konsensusit, bashkëpunimit dhe gjithpërfshirjes dhe sidomos avancimit të reformave që e bëjnë vendin tonë më demokratik, më të begatë dhe më shumë europian”. Zoti Meta vjen në detyrën e lartë …

Më shumë

“Diana, nëna jonë: jeta dhe trashëgimia e saj”; Dokumentari i ri i Lady Diana-s

Diana nëna jonë, jeta dhe trashëgimia e saj, Dokumentari më i fundit, rreth Lady Diana, flasin djemte

Vdekja e Dianës, Princeshës së Uellsit ishte një tragjedi që shkatërroi pjesën më të madhe të botës, dhe ndryshoi Britaninë përgjithmonë. Por për princat William dhe Harry ishte diçka më personale, një histori zemërthyese: nëna e tyre kishte vdekur. Duhej pak punë për t’i bindur Princin William dhe Princin Harry …

Më shumë

Trump rreth ObamaCare; Veproni siç premtuat

Trump, rreth ObamaCare, Veproni siç premtuat

Protestat kundër planit republikan për kujdesin shëndetësor vazhduan, ndërsa senatorët republikanë shkuan në Shtëpinë e Bardhë, ku Presidenti Trump bëri një apel të ri:“Për shtatë vjet i premtuat popullit amerikan se do ta shfuqizonit Obamacare. Njerëzit po vuajnë. Mosveprimi nuk është alternativë.” Në një moment, Trump la të kuptohej se …

Më shumë