KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Përplaset treni në stacion, 48 persona të plagosur në Barcelonë

Një tren është aksidentuar në Barcelonë duke lënë të paktën 48 persona të plagosur. Aksidenti ka ndodhur në stacionin ‘Francisa” në qendër të qytetit spanjoll mëngjesin e sotem ndërsa nuk raportohet asnjë viktimë. 18 persona janë dërguar në spital për të marrë ndihmën mjeksore dhe 5 prej tyre janë në gjendje …

Më shumë

SHBA, projektligji për kujdesin shëndetësor, republikanët shtyjnë votimin

Republikanët nuk kanë arritur të shfuqizojnë ligjin për kujdesin shëndetësor të njohur si Obamacare, pavarësisht përpjekjes së fundit të bërë në seancën e Senatit. 51 senatorë përfshirë tre republikanët, John McCain, Susan Collins dhe Lisa Murkovski votuan kundër paketës së propozuar nga administrata aktuale që drejtohet nga Presidenti, Donald Trump, …

Më shumë

SHBA miraton ligjin për sanksione ndaj Rusisë, Iranit dhe Koresë së Veriut

Ligjvënësit amerikanë miratuan ligjin për sanksione të reja ndaj Rusisë, Iranit dhe Koresë së Veriut, i cili tani do t’i dërgohet për nënshkrim presidentit Donald Trump. Senatorët votuan me shumicë dërmuese 98 me 2, një ditë pasi Senati dhe Dhoma e Përfaqësuesve rane dakord rreth kushteve. Dhoma e Përfaqësuesve miratoi …

Më shumë

Kalaja rinovon Vllazninë

vllaznia, Kalaja, rinovon Vllazninë

Te Vllaznia po provojnë alternativa të ndryshme në lidhje me merkaton verore. Pas kosovarit me pasaportë zviceriane Alban Ramadami, në kampin kuqeblu janë shfaqur edhe dy futbollistë të huaj, të cilët i përkasin sektorit të portës dhe qëndrës së mbrojtjes, që në një farë mënyre duket se janë zëvendësuesit e …

Më shumë