KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 43)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Thaçi dhe Vuçiç; Takim në Bruksel

Thaçi takohet me Vuçiç, "Takimi më i rëndë në gjashtë vite"

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federika Mogerini, takoi sot në Bruksel presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Në takimin trepalësh në Bruksel, Vuçic dhe Thaçi shkëmbyen pikëpamjet e tyre më lehtësuesen evropiane të dialogut lidhur me vazhdimin e bisedimeve për normalizimin e …

Më shumë

Irakianët përgatiten të festojnë fitoren ndaj Shtetit Islamik në Mosul

Irakianët, përgatiten të festojnë, fitoren, ndaj Shtetit Islamik, në Mosul

Irakianët po përgatiten të festojnë fitoren ndaj militantëve të Shtetit Islamik në qytetin Mosul. Trupat irakiane, të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, po vendosin flamuj të bardhë dhe flamuj irakianë në ndërtesat e rrënuara të qytetit. Qeveria irakiane deklaroi se planifikon një javë festime mbarëkombëtare për të shënuar çlirimin e …

Më shumë