KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 42)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Vendet e Europës Juglindore diskutojnë strategjinë rajonale 2020

Kreu i KBR Svilanoviç: Të unifikojmë strategjinë për të forcuar sigurinë kibernetike

Prej 3 vitesh vendet e Europës Juglindore po implementojnë strategjinë rajonale 2020, për tu përafruar me BE. Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal mblodhi bordin drejtues në Dubrovnik të Kroacisë, ku paraqiti edhe raportin vjetor sa i përket ecurisë së implementimit të strategjisë. Sipas raportit, Shqipëria kryeson 7 vendet e rajonit në …

Më shumë

Maqedoni, përgjimet konfiskohet pasaporta e Gruevskit

Maqedoni, përgjimet konfiskohet pasaporta e Gruevskit

Një gjykatë në Maqedoni urdhëroi konfiskimin e pasaportës së ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski, dhe katër zyrtarëve të tjerë të partisë së tij VMRO-DPMNE, mes tyre dy ish-ministra të qeverisë së tij, lidhur me skandalin e përgjimit. Urdhëri u shpall pasi Gruevski, ish-ministrja e brendshme Gordana Jankullovska dhe ai i transportit, Mile …

Më shumë

Spaho dhe Paloka: Ne garantojmë se do sigurojmë për çdo kandidat një proces të rregullt, të ndershëm dhe të barabartë!

Diplomatët e BE thirrje opozitës: Jo dhunë në protesta!

Dy nënkryetarët e Partisë Demokratike Edmond Spaho dhe Edi Paloka, dolën të hënën me një deklaratë të përbashkët ku njoftojnë se ka përfunduar  procesi i paraqitjes së kandidaturave për kreun e PD-së. Në deklaratë nuk jepen emrat e personave që kanë kandiduar. Sot pritet që kryesia e PD-së do të …

Më shumë