KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Donald Trump ka emëruar Gjeneralin Xhon Kelli si shef kabineti të Shtëpisë së Bardhë

Xhon kelli

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka emëruar Gjeneralin Xhon Kelli, i cili aktualisht kryeson Departamentin e Sigurisë Kombëtare, si shefin e ardhshëm të stafit të tij. Njoftimi, u bë në Twitter, pasditen e së premtes dhe në mënyrë efektive, largon Reins Pribës nga ky pozicion. “Jam i kënaqur t’ju informoj …

Më shumë

Përmbytjet në Stamboll bllokojnë transportin

stamboll, Përmbytjet në Stamboll, bllokojnë transportin

Shira të furishëm kanë shkaktuar përmbytje gjatë të enjtes, duke bërë që të bllokohen, rrugët, metrotë dhe nga erërat e fuqishme është mbyllur edhe aeroporti Ataturk duke pezulluar të gjitha fluturimet. Gjithashtu autoritetet kanë mbyllur për shkaqe sigurie edhe tunelin “Euroazia” që lidh anën evropiane dhe aziatike të Stambollit. Mediat …

Më shumë

Kukës; Zjarr në kabinën elektrike

auto_zjarri, Kukës; Zjarr në kabinën elektrike, kukes

Një prej dy kabinave kryesore të nënstacionit elektrik në Rexhepaj ka marrë zjarr duke djegur të gjithë fidrat e tensionit të mesëm, e për pasojë një pjesë e qytetit të Kukësit si dhe Njësitë administrative Topojan, Shishtavec, Bicaj pjesërisht dhe Shtiqen, kanë mbetur pa energji elektrike.Drejtuesit lakalë të OSHEE-së tregojnë …

Më shumë