KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Katari-340 miliardë dollarë rezerva për përballimin e bojkotit nga fqinjët

Banka Qendrore e Katarit tha se ka 340 miliardë dollarë rezerva që mund ta ndihmojnë vendin të përballoje efektet nga bojkotimi që i bëjnë fqinjët arabe. Guvernatori i Bankës, Sheik Abdullah al-Thani, tha se kjo tregon “besueshmërinë” në sistemin bankar. “Kemi para të mjaftueshme për t’u mbrojtur nga çdo tronditje”, …

Më shumë

Vlahutin: Forcimi i administratës civile, prioritet për integrimin e Shqipërisë

Vllahutin: Qeveria të refuzojë nismën që i hap rrugë financimit të televizioneve private me fonde publike

Ambasadorja e Delegacionit të BE në Tiranë Romana Vlahutin ka vlerësuar se forcimi i administratës civile në Shqipëri, është një nga 5 prioritetet për t’u përmbushur drejt integrimit të vendit në Europë. Duke folur në një aktivitet të Shkollës së Administratës Publike të hënën në Tiranë , zonja Vllahutin tha …

Më shumë

Kalifornia në flakë

Kalifornia në flakë

Kalifornia vijon të digjet. Asnjë moment pushimi as në veri dhe as në jug. I nxehti ka pushtuar Kaliforninë, ndërsa era ka favorizuar përhapjen e flakëve. Më shumë se 8 mijë persona janë detyruar të braktisin shtëpitë. Në zonën e Santa Barbara janë dy vatra zjarri dhe flakët i afrohen …

Më shumë

Turqi, në një vjetorin e grushtit të dështuar të shtetit,Tillerson vlerëson popullin turk

Turqi, në një vjetorin e grushtit të dështuar të shtetit,Tillerson vlerëson popullin turk

Sekretari amerikan i Shtetit, Reks Tillerson, vlerësoi kurajën e popullit turk “për të mbrojtur demokracinë”, duke u ngritur kundër komplotuesve të grushtshtetit, vitin e kaluar. Tillerson, duke folur në Stamboll, nuk i përmendi ndjekjet dhe arrestimet masive që kanë pasuar puçin e dështuar, më 15 korrik, 2016. “Jemi në Stamboll …

Më shumë