KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Turizmi në Berat

Bashkimi i turizmit kulturor dhe historik me atë të aventurës është mundësia më e mirë e zhvillimit të qytetit të Beratit nëpërmjet kësaj pasurie. Përllogaritja nga shitja e biletave në hyrje të lagjes muzeale “Kala” është treguesi i vetëm i shtimit të fluksit turistik nga viti në vit. 30 deri …

Më shumë

Sarajevë: Forumi i 6-të i Ballkanit Perëndimor për Shoqërinë Civile

Sarajevë: Forumi i 6-të i Ballkanit Perëndimor për Shoqërinë Civile

Forumi i 6-të i Shoqërisë Civile i Ballkanit Perëndimor, organizuar nga Komiteti Europian Ekonomik dhe Social (KESE) në bashkëpunim me Këshillin Rajonal të Bashkëpunimit (KBR), u hap sot në Sarajevë. “Ekonomitë e fuqishme dhe të suksesshme kërkojnë shoqëri civile të forta dhe të gjalla. Shoqëria civile duhet të ketë zërin …

Më shumë

Haradinaj fton në konsultime partitë politike për krijimin e qeverisë

Pas mbledhjes së kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, kryetari i saj dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj tha se i ka dërguar një letër kryetarit të Vetëvendosjes Visar Ymeri, kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe krerëve të Listës Serbe. Në një prononcim për mediat, …

Më shumë