KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Vrasje në Vlorë

Vrasje në Vlorë

Policia e Vlorës po vijon kërkimet intensive për identifikimin dhe kapjen e autorit të vrasjes së një 37-vjeçari mbrëmjen e së djelës në Lungomare në qytetin bregdetar. Viktima është identifikuar si Marjen Xhaferaj nga Vlora, banues në lagjen 28 nëntori. Por sipas policisë ai është një person me disa identitete …

Më shumë

Prezantohet “Milan Junior Camp 2017”

Milan junior camp

Milan Academy Junior Camp prezantohet në Tiranë. I organizuar nga “Fast Eventi”, ky aktivitet ka për qëllim të përcjellë edukatën sportive tek fëmijët, nëpërmjet lojës së bukur të futbollit, regjimit dhe displinës që kërkon ky sport. Marko Martini, drejtori i “Fast Event” në Shqipëri, për RTSH Sport tregon më shumë për …

Më shumë

Bashkimin Europian ka vënë 3.4 milionë euro në dispozicion të sektorit të peshkimit në Shqipëri

Mosfunksionimi i "Blue Box"-it paralizon peshkimin

3.4 milionë euro është shuma që Bashkimi Europian ka vënë në dispozicion të sektorit të peshkimit në Shqipëri. Në kuadër të instrumentave të paraaderimit të vendit tonë në këtë organizëm, Komisioni Europian, i cili është edhe autoriteti kontraktues në këtë rast, ka hapur thirrjen për grante për të gjithë institucionet, …

Më shumë

Gjendja shëndetësore e të plagosurve nga shpërthimi i gazit në Velipojë mbetet kritike

Gjëndja shëndetësore e dy të plagosurve Besnik dhe Hektor Zenunaj nga shperthimi i një çisterne gazi në një resort në Velipojë, vijon të mbetet kritike. Sipas burimeve nga reparti i djegieve plastike në QSUT, babë e bir, kanë marrë 75% djegie në gjithë trupin. Edhe 19 vjeçarja Saida Spahija është transportuar nga spitali …

Më shumë

Gjykata në Stamboll ka liruar 7 pjesëtarë të gazetës opozitare Çumhajret

gazetaret e liruar ne turqi

Një gjykatë në Turqi ka lënë të lirë shtatë nga 17 pjesëtarë të stafit të gazetës opozitare “Xhumhajret”, ndërkohë që gjyqi ndaj tyre vazhdon. Shtatë gazetarët e liruar duhet të paraqiten rregullisht para autoriteteve deri në seancën e radhës, më 11 shtator. Gazetarët dhe disa menaxherë u arrestuan nën akuzat …

Më shumë

Dhoma e Përfaqësuesve në Kongresin amerikan miratoi një fond prej 1.6 miliardë dollarësh për ndërtimin e murit me Meksikën

Trampi këmbëngul: Meksika do paguajë për ndërtimin e murit

Dhoma e Përfaqësuesve në Kongresin amerikan miratoi një fond prej 1.6 miliardë dollarësh për ndërtimin e murit përgjatë kufirit me Meksikën, një prej premtimeve kryesore të fushatës së Donald Trump. Pavarësisht zotimit të Presidentit se murin do ta paguajë Meksika, ligji tregon qartë se paratë janë të taksapaguesve amerikanë, madje …

Më shumë