KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Përmbytjet e frikshme në Kinë

kine, jili, Përmbytjet, e frikshme, në Kinë

Të paktën 18 persona kanë vdekur dhe 18 të tjerë rezultojnë të zhdukur nga përmbytjet në qytetin kinez Jilin, në verilinjde të vendit. Sipas autoriteteve kineze, shirat e rrëmbyeshëm që goditën rajonin kanë çuar në evakuimin e rreth 110 mijë personave. Një skuadër kërkim- shpëtimi e përbërë nga 32,300 persona, …

Më shumë

EC: Rreziku i zjarreve për shkak të temperaturave të larta është ende evident

EC: Rreziku i zjarreve për shkak të temperaturave të larta është ende evident

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 153 zjarrfikës me 27 automjete, 138 forca ushtarake dhe helikopterë. Specialistët e Emergjencave Civile janë duke mbajtur situatën në …

Më shumë

Shkodër, ndalohet një tentativë e trafikut ndërkombëtar të narkotikëve

Shkodër, ndalohet një tentativë e trafikut ndërkombëtar të narkotikëve

Policia e Shkodrës ndaloi të hënën një tentativë të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Sipas saj në vendin e quajtur “Bukoviç”, në Malësi të Madhe, rreth 100-150m larg kufirit të gjelbër, dy shtetas  po transportonin lëndë narkotike në drejtim të Malit të Zi. Dy shtetasit sapo kanë diktuar se po …

Më shumë