KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Amerikanët e dashurojnë muzikën popullore shqiptare

merita-raifi, Amerikanët, e dashurojnë muzikën, e duan muziken popullore shqiptare

Ajo është vlerësuar gjithnjë si bilbil i këngës së Shqipërisë së mesme, ai si një prej instrumentistëve shumëtalentësh të Kosovës. Së bashku ata çojnë përpara një mision: Ta bëjnë të njohur muzikën autentike popullore shqiptare. Merita Halili dhe Raif Hyseni pasi kanë ndezur shqiptarët nga të gjitha trojet me ritmet …

Më shumë

Vizita e Vuçiç në SHBA

Vizita e Vuçiç, presidenti serb, në SHBA

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ndodhet në Uashington për vizitën e parë zyrtare që prej marrjes se detyres si president, në fund të muajit maj. Vuçiç pritet te takohet me zv/presidentin amerikan, Majk Pens dhe zyrtarë të tjerë. Në prag të vizitës së Vuçiç në SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve atje …

Më shumë