KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Nis stuhia në hipoteka

Nis stuhia në hipoteka

Kryeregjistruesja e pasurive të palujtshme Blerina Doracaj, ka paralajmërua një stuhi në zyrat hipotekore. E emëruar në krye të këtij institucioni një javë më parë nga vetë kryeministri Rama, zonja Doracaj tha se gjendja është dramatike. Ajo paralajmëroi se zgjedhja e të gjithë drejtuesve të rinj të  hipotekave do të …

Më shumë

KQZ cakton fondet për partitë

Raportet financiare të PD, reagon KQZ

83 milionë lekë do t’i kthehen komisionit qendror të zgjedhjeve nga 13 parti politike të cilat nuk morën në zgjedhjet parlamentare të qershorit rezultatin e duhur. Në mbledhjen që zhvilloi KQZ vendosi që partitë që kaluan pragun 0.5% të votave të përfitojnë nga rishpërndarja e fondit të mbetur, ndërsa 13 …

Më shumë

Ushqimet e ndaluara të sportistëve

Midis gjërave të ndaluara në regjimin e një sportisti janë edhe disa ushqime. Kështu dieta e tij fillon që në mëngjes. Kafeja dekafeinato, pra, pa kafeinë, është e ndaluar. Çdo lloj ëmbëlsire që përmban sheqer industrial. Alkooli dhe përfaqësimet sportive nuk mund të shkojnë bashkë. Margarina dhe vaji vegjetal janë …

Më shumë

Aksidente në aksin Lushnjë-Fier dhe Koplik-Hani Hotit

Katër automjete janë përplasur njëra pas tjetres në autostradën Lushnjë-Fier. Fatmirësisht aksidenti nuk ka shkaktuar viktima, por vetëm dëme të shumta materiale. Ngjarja ka ndodhi në mesnatë një kilometër nga zona e pushimit të shoferit. Shkak i këtij aksidenti mendohet të ketë qënë parakalimi i gabuar, përgjumja e drejtuesve të …

Më shumë

Rama: Luftë kanabisit dhe elementëve shqetësues të rendit publik

Rama: Luftë kanabisit dhe elementëve shqetësues të rendit publik

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi të hënë se Policia Shqiptare po përgatit një operacion të madh kombëtar antikanabis, por edhe kundër elementëve shqetësues të rendit publik. “Policia të përgatitet për një operacion të madh kombëtar ndaj elementëve kriminalë. Përplasje pa kompromis që duhet të fillojë me të gjithë elementët shqetësues të …

Më shumë