KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Senatorët e SHBA për ObamaCare

senati-amerikan, Senatorët, e SHBA, për ObamaCare

Dy senatorë të tjerë republikanë kanë kundërshtuar reformën e partisë së tyre për zëvendësimin e sistemin shëndetësor të Presidentit Obama, duke e bërë kështu të pamundur që projektligji të kalojë. Mike Lee dhe Jerry Moran thonë se legjislacioni i ri nuk shkon aq larg sa të shfuqizojë legjislacionin shëndetësor të …

Më shumë

Kreu i parlamentit Meta pret Nobuo Kishi, ministër i shtetit për punët e jashtme i Japonisë

Kreu i parlamentit Meta pret Nobuo Kishi, ministër i shtetit për punët e jashtme i Japonisë

Në takimin që kryeparlamentari Ilir Meta zhvilloi me Nobuo Kishi,  ministër i shtetit për punët e jashtme në Japoni, u vlerësuan marrëdheniet e qëndrueshme mes dy vendeve si dhe, vijimësia e tyre, tashmë edhe me hapjen e ambasadës japoneze në Tiranë. Kreu i kuvendit  gjithashtu shprehu mirënjohje për mbështetjen e …

Më shumë

Shuhet kolegu Qani Mehmedi

Shuhet kolegu Qani Mehmedi

U nda sot nga jeta në moshën 64-vjeçare Qani Mehmedi, njëri nga emrat më të njohur të gazetarisë në botën shqiptare. Gazetari Qani Mehmedi në fillim të viteve ’90-të deri në mbarim të luftës në Kosovë, ka qenë pjesë e ekipit të vyer të Radiotelevizionit të Prishtinës pranë Radiotelevizionit Shqiptar. …

Më shumë