KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Përballja me të shkuarën, është e vetmja mënyrë për tu shëruar prej saj

Përballja me të shkuarën, është e vetmja mënyrë për tu shëruar nga e kaluara

Shkolla verore e hapur në Fakultetin e Histori-Filologjisë është një alternativë e mirë për dhjetëra të rinj shqiptarë që duan të zgjerojnë njohuritë e tyre për çështje të ndryshme. Këtë vit shkolla ka tërhequr vëmendjen lidhur me mjaftë tema, një prej të cilave është “Komunizmi dhe trashëgimia e tij në …

Më shumë

Kujdes nga vapa në plazhe!

Kujdes nga vapa në plazhe!

Rritja e numrit të incidenteve shëndetësore në ujë me pasojë edhe vdekje klinike, është kthyer në një fenomen shqetësues. Sipas vlerësimeve të këtyre rasteve nga bluzat e bardha, rezulton se më të prekurit janë moshat e mesme dhe ata të semurë me hipertension apo diabet, por të padiagnostikuar më parë. …

Më shumë

Venezuela kundër Maduros

Venezuela, kundër Maduros, humb referendumin

Një numër i përgjithshëm prej 7,6 milionë shtetasve venezuelianë votuan të dielën kundër presidentit Nicolas Maduro dhe projektit të tij për ndryshimet kushtetuese, pas referendumit te organizuar nga opozita qe ishte ligjërisht jo-detyrues. Me 100 për qind të votave të numëruara, më shumë se 7,6 milionë venezuelianë dëshmuan në mënyrë …

Më shumë

Përmbytjet nga reshjet në Stamboll

Studimi europian: Ndryshimet klimatike mund të vrasin 152 mijë persona në vitin 2100

Stambolli është përfshirë nga reshjet më të rënda të shiut që prej vitit 2009, duke krijuar vështirësi për miliona njerëz në qytetin më të madh turk. Drejtoria e Përgjithshme e Meteorologjisë paralajmëroi të hënën se shira të shumtë do të përfshijnë vendin, duke shkaktuar përmbytje ndërsa temperaturat e verës nga …

Më shumë