KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Pas arrestimit të tre inspektorëve tatimorë, dorëhiqet drejtori Ervin Hoxha

ervin hoxha, tatimet, policia tatimore, edi rama, denoncimet

Pak pas arrestimit të 3 inspektorëve në Drejtorinë e Hetimit Tatimor në Tiranë, kreu i këtij institucioni Ervin Hoxha ka dhënë dorëheqjen. Ky vendim është i parevokueshëm dhe Hoxha ia ka komunikuar kryeministrit Edi Rama. “I nderuar zoti Kryeministër. Me cilësinë e Drejtorit të Hetimit Tatimor, ndiej përgjegjësinë time të …

Më shumë

Japoni, roboti nënujor zbulon mbetje të dyshuara radioaktive brenda centralit të Fukushimës

Një robot nënujor ka kapur atë që besohet të jetë imazhi i parë i depozitave të shkrira të karburantit bërthamor brenda centralit bërthamor të Fukushimës. Sasi të mëdha të shkëmbinjve të ngurtësuar si llavë janë parë poshtë reaktorit famëkeq japonez. Nëse konfirmohet, lajmi do të përbënte një skandal  të rëndësishëm …

Më shumë

Trump: I dërgoj botës një mesazh prej 100 mijë tonelatash për forcën e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara.

Presidenti Trump mori pjesë në ceremoninë që u zhvillua në bazën ushtarake në Norfolk të Virginias, për inaugurimin e anijes USS Gerald Ford, aeroplanmbajtësja më e madhe në botë. Ndërtimi i anijes ka kushtuar rreth 13 miliardë dollarë. Presidenti mbajti një fjalim në ceremoninë simbolike, ku theksoi një nga përparësitë …

Më shumë

Gjirokastër, prania e kabllove po dëmton imazhin e pazarit.

Kabllot e rrjeteve të shërbimeve të ndryshme në godinat karakteristike vazhdojnë të dëmtojnë imazhin arkitektonik të Pazarit të gurtë të Gjirokastrës. Sipas banorëve telat dhe kabllot në fasadat e godinave muzeale krijojnë një imazh negativ të qytetit për turistët. Aktualisht fasadat e godinave të gurta të Pazarit janë përfshirë në …

Më shumë