KRYEFAQJA » 2017 » Korrik (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Korrik 2017

Veliaj: Monitorimin e gjendjes për parandalimin e zjarreve, të qëllimshëm apo jo

Është arritur të izolohet zjarri masiv në kodrat e Ibës në afërsi të Tiraneë. Shërbimi zjarrfikës, pushtetit vendor, Agjencisë së Parqeve, Ministria e Mbrojtjes dhe e Brendshme, banorëve dhe vullnetarëve, kanë bërë të mundur që aksioni të përfundojë me sukses. Kryebashkaku Vleiaj gjatë inspektimit në zonë, ka vlerësuar punën e …

Më shumë

SHBA i zgjat sanksionet Rusisë

Krerët e të dyja palëve në Kongresin Amerikan kanë rënë dakord mbi legjislacionin që aprovon sanksione të reja ndaj Rusisë për ndërhyrjen e supozuar në zgjedhjet e Shteteve të Bashkuara. Legjislacioni i ri gjithashtu do të kufizoje ashpër aftësinë e presidentit Donald Trump për të hequr çdo sanksion kundër Rusisë. …

Më shumë

ICC: Barcelona mposht Juventusin 2-1

Barcelona hakmerret ndaj Juventusit. Në ndeshjen e vlefshme per International Champions Cup, turneu miqësor që po zhvillohet në SHBA, katalanasit fituan 2-1 ndaj bardhezinjve në ndeshjen e parë miqësore sezonale për të dyja skuadrat. Një super Neymar mposht Juventusin. Brazilianit i mjafton një pjesë loje për të shënuar 2 gola …

Më shumë