KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Veliaj: Rezultati në Tiranë përgjegjësi e jashtëzakonshme

Veliaj: Ne nuk tërhiqemi as nga Unaza, as nga më shumë sheshe, as nga më shumë lodra për fëmijët

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, njeriu që zhvilloi një fushatë intensive për fitoren e kryeministrit socialist Edi Rama, e ka cilësuar si përgjegjësi të jashtëzakonshme rezultatin e zgjedhjeve në Tiranë. “18 mandate në Tiranë janë një përgjegjësi e jashtëzakonshme sidomos me bashkinë e re” tha zoti Veliaj për …

Më shumë

Mogherini dhe Hahn: Zgjedhjet në Shqipëri u zhvilluan në një mënyrë të qetë dhe të rregullt

Parlamenti Europian diskuton Ballkanin Perëndimor

Përfaqësuesja e lartë dhe zëvendëspresidentja e BE Mogherini dhe komisioneri Hahn, me anë të një deklarate vlerësuan se zgjedhjet parlamentare të Shqipërisë më 25 qershor u zhvilluan në një mënyrë të qetë dhe të rregullt. Qytetarët përfituan nga një ofertë e gjerë politike në një fazë të rëndësishme të procesit …

Më shumë

Ambasada e SHBA: Votimi u krye me efikasitet dhe në mënyrë paqësore

Negociatat, ambasada amerikane: Vendim pozitiv, por duhet rritur ritmi në reformën në drejtësi, dhe luftë kundër korrupsionit e krimit të organizuar

Ambasada e SHBA ka publikuar në Fejsbuk një deklaratë lidhur me zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri. “Shtetet e Bashkuara urojnë qytetarët shqiptarë për ushtrimin e të drejtës së tyre demokratike të votës në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, 2017. Votimi u krye me efikasitet dhe në mënyrë paqësore …

Më shumë