KRYEFAQJA » 2017 » Qershor (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Qershor 2017

Ivanka Trump mbron të atin: “Instiktet politike të Donald Trump janë fenomenale”

Ivanka Trump, vajza dhe ndihmësja e presidentit amerikan, Donald Trump, ka folur për instiktet politike fenomenale të të atit, gjatë një interviste në programin televiziv “Fox and Friends” në “Fox News”. “Unë përpiqem të rri jashtë politikës. Instiktet e tij politike janë fenomenale. Ai ka bërë diçka që askush nuk …

Më shumë

Johannes Hahn vizitoi Maqedoninë

Komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn vizitoi Maqedoninë, ku u informua nga autoritetet maqedonase për pikat e planit për planifikimit e reformave urgjente, i cili është ende në fazë përpunimi. I ashtuquajturi “udhërrëfyes” për reformat do të konkretizohet në bashkëpunim me grupin e ekspertëve europianë nga sot deri më 1 korrik. …

Më shumë

SHBA parajmëron Sirinë

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se qeveria siriane duket se po përgatit një tjetër sulm me armë kimike, duke paralajmëruar se nëse ndodh një gjë e tillë, Siria “do ta paguajë çmimin”. Ajo po ashtu ka njoftuar se përgatitjet nga Siria janë të ngjashme me ato që janë ndërmarrë para …

Më shumë

Zgjedhjet, Çako përgëzon policinë

Zgjedhjet, Çako përgëzon policinë

Drejtori i përgjithshëm i policisë Haki Çako ka përshëndetur me mirënjohje policinë për angazhimin e saj në zgjedhje. Në një mesazh të tij zoti Çako shkrun se “Ju përcjell falënderimet dhe vlerësimin maksimal për angazhimin Tuaj profesional, korrekt dhe ligjor të detyrës në këtë mision sa të rëndësishëm por edhe …

Më shumë